Související zápasy

FBC Mohelnice

Dorostenci odehráli polovinu zápasů v základní části.

Píše se 3. prosince 2022 a devět týmů v soutěži 2. ligy dorostenců ukončilo první polovinu základní části. Na ukončení základní části si musíme počkat až do 5.3., ale může nás těšit, že to bude před domácím publikem. Teď se musíme ještě podívat, jak to nakonec dopadlo v Prerově.

FBS OLOMOUC B 6:1 (3:0; 1:0; 2:1)

V Přerově se hrálo netradičně odpoledne, ale i tak jsme očekávali chladnější podmínky v místní hale. I když správce halu překvapivě vytopil, tak se J. Vykydalovi podařilo zahřát síťku za hostujícím brankářem až v 6. minutě. Do konce třetiny ještě přitopili K. Kuba a A. Vytopil. Po celý zápas jsme předváděli koncentrovaný výkon a přehrávali soupeře ve všech ohledech a když se něco nepovedlo, tak J. Holátko předvedl důležité zákroky. Ve druhé třetině jsme přidali v závěru další branku a do třetí části jsme šli s cílem dohrát vítězně utkání. Což se nám sice povedlo, ale v poslední půl minutě soupeř kosmeticky upravil výsledek na 6:1 a sebral J. Holátkovi čisté konto.

SK K2 PROSTĚJOV 7:4 (4:1; 0:1; 3:2)

Po zápase s rezervou Olomouce jsme si dali 15 minut pauzu a naskočili do dalšího zápasu. Kluci z Prostějova proti nám zkusili hrát v defenzivnějším stylu, což nám většinou nevyhovuje. Dokázali jsme se v prostoru pohybovat a vymýšlet zajímavé přihrávky do nebezpečných prostorů. I přes spoustu neproměněných gólových šancí nakonec jdeme do druhé třetiny s vedením 4:1. Ve druhé třetině jsme hráli hodně na míčku a zkoušeli jsme různé varianty přehrání soupeře, ale brankář z Prostějova držel soupeře v naději. Hned v úvodu třetí třetiny se podařilo soupeři snížit pomocí kuriózní branky na 4:3, kterou by VAR neuznal. Ale po standartní situaci ve velkém brankovišti ukázala první formace svoje kvality a hned po rozehrávce kapitán T. Mekyska navýšil rozdíl. V závěru po chybě v komunikaci na hřišti a přebrání hráčů Prostějov kosmeticky upravil výsledek zápasu na 7:4.

Tobiáš Svozil v pondělí oslavil narozeniny s 1+1 z víkendu a byl tak hodný a vyjádřil se k utkání: Do Přerova jsme vyrazili s pozitivní náladou a s jasným cílem a to bylo urvat dalších 6 bodů. Oba zápasy probíhaly v naší režii a až na pár chyb v obraně, které Prostějov potrestal jsme plnili to, co jsme měli a došli si pro zasloužených 6 bodů a díky tomu nadále držíme svou neporazitelnost.

Komentář trenéra: Půlka základní části za námi bez prohry, některé zápasy jsme se zbytečně natrápili. Pořád je na čem pracovat, aby jsme byli ještě lepší. Chyby se snažíme analyzovat pomocí videorozborů a v tréninku se zaměřujeme na detaily, které nám dělají v zápasech problémy. Co se týká komentáře Tobiáše, tak s ním souhlasím a ještě jednou mu přeji všechno nejlepší a spoustu dalších úspěchů i mimo florbal.