13_20211208_165906.jpg

Mladší žáci bojovali na domácí půdě

První prosincový víkend nám přinesl krásnou podívanou na domácí půdu, kde naši mladší žáci vyzvali nedaleké týmy k utkání a změřili tak své síly se soupeři FBS Olomouc, Fbc ČD Cargo Šternberk a Asper Šumperk.

Dle rozpisu naši kluci vytvořili dva týmy  U11 a U12. Ovšem i náš klub zasáhl nešťastný Covid či karanténa a  za tým U12 převážně nastoupili hráči mladší, tj. kategorie ELÉVCI. Ti ukázali svoji bojovnost a odhodlání se poprat s každým soupeřem bez ohledu na věk či výšku soupeře, (abych to dal do pravého slova smyslu - byli skvělí a s trenérem Šimonem se těšíme na další spolupráci s těmito hráči). 

Během zápasů týmu U12 byla vidět nervozita na straně mladších hráčů. Není se ale čemu divit, většina hráčů zažila vůbec své první utkání v kategorii mladších žáků, kde se hraje odlišným herním systémem (a to 5+1). Tímto bych také chtěl pochválit tým trenérů kategorie ELÉVCI za jejich dosavadní práci s hráči. U týmu U11 to spíše bylo naopak a nervozita nebo rozhořčení občas převládala na straně trenérů. To hlavně z důvodu neproměněných tutových šancí a mnoha chyb před vlastní bránou, na které ale soupeř většinou nedokázal zareagovat - ještě, že tak. Suma sumárum, ve výsledném pořadí jsme rozdíly mezi týmy nedělali a ze skupin U11 a U12 vznikl jeden velký celek. Při zaznění klubového mota SPOLEČNĚ BOJUJEME, SPOLEČNĚ VÍTĚZÍME, se mohelničtí aktéři umístili na krásném 2. místě. 

Zde doplňuji informace ohledně výsledků obou celků:

U11 - U12   5:2                                      

U11 - Asper Šumperk 2:5

U11 - FBS Olomouc 6:3

U11 - Fbc ČD Cargo Šternberk 5:1

U12 - FBS Olomouc 0:10

U12 - Fbc ČD Cargo Šternberk 0:5

U12 - Asper Šumperk 1:12

Tento turnaj byl poslední v tomto roce a tak trenéři kategorie (Šimon a Tomáš) všem hráčům přejí krásné prožití vánočních svátků a šťastný nový rok 2022. 

Všem rodičům a divákům děkujeme za jejich podporu na zápasech v této sezóně Vaší zásluhou se posouváme dál. 

Ahoj všem přeje trenér Tomáš B.