Muži na domácí půdě uspěli proti Letohradu

Když předpověď počasí naznačovala první sněhovou nadílku nad Mohelnickou brázdou, tak se celé naše malebné městečko začalo připravovat na zimní časy. Ale nebylo to jediné, co se o prvním adventním víkendu mělo stát. Na domácí palubovku vyběhli ostřílení muži A, na které čekal důležitý souboj o přední příčky s Letohradem. Pojďme se podívat, jak se jim vedlo.

Již od prvních minut zápas provázela spousta faulů za hranicí pravidel. Po neúspěšné letohradské přesilovce následovala početní výhoda domácích, kterou těsně před jejím koncem využil kapitán Pudil. Je velká škoda, že to byla jediná gólová střela, co v první části zapadla za záda výborně chytajícího brankáře z východu Čech, a tak se šlo do přestávky za stavu 1:0.

Po vysokém tlaku od začátku druhé třetiny se prosadil Veselík a Mohelka vedla o dvě branky. V tu dobu nikdo netušil, jak zajímavá perioda to bude. Za pouhých čtrnáct vteřin však hosté snižují a zápas dostává pořádný náboj. Dvoubrankové vedení na domácí hole přihrál parádní střelou Zach. Po dvou nepřesných střelách Bizka a Nejezchleby přišlo snížení. Následujícímu tlaku soupeře jsme ještě chvíli vzdorovali, jenže jednobrankové vedení se nám udržet nepodařilo, a tak do poslední části vstupujeme v remízovém stavu 3:3.

Po hlasité rozpravě trenéra Jiřího Šincla se snad musel rozeznět i zvon na špici mohelnického kostela. Po jasných instrukcích domácí vletěli do závěrečné třetiny. Již po čtyřech vteřinách vymetl pavučinku Šula a 3 body do tabulky byly o něco blíže. Oba týmy se po zbytek zápasu prezentovaly výbornými defenzivními bloky, které jako jediný prolomil dvougólový Veselík. Výsledek si domácí borci pohlídali, a posunuli se o skóre na průběžné druhé místo. Výhra 5:3