47_20230605_072558.jpg

Ostrava cup 2023 - živý článek

Je to týden, co skončili Ostravské hry a my se vracíme zpátky na místo činu. Tentokrát dorost a mladší žáci zkusí své štěstí v Ostravě.

Dorostence v Ostravě čeká 1. FBC Karviná, domácí FBC ČPP Bystroň Group OstravaFTC Vysoké MýtoSokol Rudná. Mladší žáci poměří síly proti FBC ČPP Bystroň Group OstravaOLYMP FLORBAL - ZEUS1.SC TEMPISH Vítkovice.

Stránky turnaje fotogalerie z turnaje

  • 2.6.

10:00 - Dorost už je v Ostravě a přesouvá se na zápas proti 1. FBC Karviná, Online zápasu zde

12:00 - Dorost na úvod remízoval s Karvinou 3:3, ted se přesunuli na oběd do Karoliny a následně se podívají na halu Gajdošova, kde vstoupí v 13:30 do turnaje mladší žáci proti FBC ČPP Bystroň Group Ostrava. Komentář trenéra: Vstup do turnaje nám nevyšel podle představ, možná lehké podcenění soupeře a nastavení v hlavách nás stálo 2 body.

14:30 - Mladší žáci na úvod také berou bod za remízu 1:1 proti FBC ČPP Bystroň Group Ostrava Online zápasu zde. Dorostence čeká po fandění přesun a příprava na domácí FBC ČPP Bystroň Group Ostrava. Mladší žáci mají do večera volno a pak je čeká zápas s OLYMP FLORBAL - ZEUS.

23:00 - Dorost nestačil na FBC ČPP Bystroň Group Ostrava a prohráli 0:2.  Komentář trenéra: I když jsme v posledním utkání Ostravu porazili a poslali domů, tak do utkání jsme šli s pokorou. Branka na 0:1 nás úplně zlomila a ani díky tlaku v závěru nebo hře v šesti se nám nepodařilo překonat ostravského brankáře.  Mladší žáci si poradili s OLYMP FLORBAL - ZEUS, které porazili 5:1. Večer ještě dorost odehrál zápas proti FTC Vysoké Mýto, kdy v druhé polovině otočil zápas z 0:2 na vítězných 3:2. Komentář trenéra: Zápas se nevyvíjel podle představ, myšlenkami jsme možná byli na stejném místě jako cestovali Fuskovi věci po republice. Naštěstí druhou půlku jsme zvládli otočit utkání a vypadá to, že budeme bojovat o druhé místo ve skupině.

  • 3.6.

14:15 - Po volném ránu, kdy jsme mohli načerpat síly nastupujeme k posledním zápasům ve skupině. Mladší žáci si poradili s 1.SC TEMPISH Vítkovice a po výhře 2:1 končí první ve skupině. Dorost proti Sokol Rudná díky výhře 2:0 si zajistil výhodné postavení do play-off z druhého místa. Komentář trenéra: Výhra se nerodila snadno, ale zápas jsme měli pod kontrolou a teď už jen můžeme vyhlížet soupeře do play-off.

16:30 - Mladší žáci nastříleli 13 branek do brány 1.FK Ostrava JIH a zajistili si účast i v neděli. Dorostencům se také dařilo a po výhře 7:2 proti 
S.K. P.E.M.A. Opava
mohou vyhlížet nedělního soupeře.

21:00 - Mladší žáky čeká ranní vstávání, kdy od 8:00 na Bonver aréně nastoupí proti 1. FBK Eagles Orlová. To dorost si může pospat, ti začínají až v 11:45 proti TJ Slovan Havířov

  • 4.6.

9:00 - Máme tu poslední den turnaje a mladší žáci si díky výhře 7:1 nad 1. FBK Eagles Orlová zajistili účast v bojích o medaile. 

12:30 - Mladší žáci bohužel nestačili v semifinále na Florbalový klub Zlín Lions, z. s., kdy rozhodla druhá polovina a soupeř ze Zlína nakonec vyhrál 5:1. Dorostenci v čtvrtfinále po výhře 1:0 nad TJ Slovan Havířov, putují také do semifinále turnaje, kde narazí na Asper Šumperk. Komentář trenéra: Čekali jsme lehčí průběh utkání, docela jsme se natrápili a soupeř nás do semifinále nechtěl pustit zadarmo. Ale teď jsme tam a je to jen na nás, jak to dopadne.

14:30 - Mladší žáci jsou bronzoví, po výhře 8:4 nad 1. FBC Karviná, dostávají medaile, pohár a čeká je přesun na Sarezu, kde bude hrát dorost.

16:00 - Dorost nestačil na Asper Šumperk a po prohře 1:3 zůstává na Sareze a čeká na příjezd soupeře. Komentář trenéra: Škoda, stačilo se chytit v zápase dříve než v posledních minutách utkání. Teď se musíme připravit, za chvíli nás čeká těžký zápas proti domácím z FBC.

20:00 - Dorost prohrává i zápas o třetí místo s FBC ČPP Bystroň Group Ostrava, kdy domácí rozhodli minutu před koncem ve svůj prospěch a my po prohře 4:5 můžeme na vlak a domů. Komentář trenéra: Dnes jsme byli doslova kousíček od medaile. Je to veliká škoda, ale i tak nás může těšit, že jsme se dostali mezi nejlepší čtyři. Teď už se vracíme vlakem domů a od pondělí můžeme přemýšlet, jak začneme přípravu na novou sezónu.