55_20240116_112328.jpg

PFC 2024

Prague Floorball Cup je prestižní mezinárodní florbalový turnaj v Praze, který každoročně přivítá týmy z celého světa. S pětiletou tradicí nabízí nejen kvalitní zápasy, ale také příležitost pro propojení florbalové komunity a vytvoření nezapomenutelných zážitků. Tento turnaj je synonymem vášně pro florbal a mezinárodního sportovního ducha.

Do hlavního města se v mohelnických barvách vypravilo 43 hráčů jednalo se o členy našich týmů - přípravka, elévové, starší žáci a dorostenci.

V pátek 5.1. první do boje šli v 13:00 dorostenci proti Sokoli Pardubice. Dnešní zápas proti Sokoli Pardubice byl napínavý a plný vášně. I přes naše úsilí jsme nakonec podlehli v těsném závěru 5:4. Hráči se však nevzdávali a tlačili se až do konce. Skvělý výkon a pevná vůle v každém z nás bohužel nestačila.

V 18:00 začínají dvě utkání, kromě dorostu do turnaje vstupují i starší žáci. Ti porazili 4:3 ve vyrovnaném utkání Sokol Brno I EMKOCase Gullivers. To na hale Exe sport aréna dorostenci dostali lekci z produktivity. Na Butchis DDM Praha 10 byli krátcí a prohráli 0:7. Večer je čekala večeře a na škole videorozbor dnešních utkání.

Starší žáky čekal ještě zápas v 20:30 proti Kanonýři Kladno. S vítězem skupiny si nedokázali poradit a také jako jejich starší kolegové odchází z druhého zápasu bez vstřelené branky a s pohledem na tabuli 0:4.

Zatímco někteří v Praze vylézají ze spacáků a chystají se na snídani a další zápasy, tak naši nejmenší teprve jsou na cestě do Prahy. V 8:00 si starší žáci připsali další tři body za výhru 2:1 ve vyrovnaném utkání proti Předvýběr.CZ Florbal MB White. Chvíli po starších došli na halu rozespalí dorostenci s teoretickou možností skončit druzí ve skupině. V cestě jim stáli kluci z Black Angels, už od začátku to vypadalo na souboj o každý metr palubovky, který nakonec skončil nerozhodně 4:4. Což znamenalo poslední místo ve skupině a cesta do play off B.

V 12:10 se hráli hned tři naše utkání. Naši nejmenší předváděli spoustu hezkých momentů ale nakonec remízovali 3:3 s Black Angels. Elévci v tu chvíli stáli proti Florbal Jesenice a také tento zápas, i když měl vysoké parametry, tak neměl vítěze a na tabuli svítilo 1:1. Starší žáci drželi partu a nakonec souboj o druhé místo s ASK Lovosice - LFP skončil remízou a posunul naše na třetí místo ve skupině.

Přípravka v 15:05 se postavila proti Floorball Club Písek na hřišti jsme byli svědkem šesti branek, ale jen třikrát se radovali naši a další remíza 3:3 byla na světě.

V 16:20 se přípravka utkala s Crazíci FBC Liberec, naši se pětkrát radovali z gólu, ale i tentokrát z toho byla remíza 5:5. Tři remízy znamenaly třetí místo ve skupině a čekání na neděli na play off. Ve stejnou dobu vstoupili do play off B dorostenci, kteří taky 5 překonali brankáře FBŠ Bohemians 1 a radovali se z hladkého postupu bez inkasované branky do dalšího kola.

Poslední zápas v kategorii PFC Mini čekal ještě elévky v 18:50 vlítli na START 98 a byla z toho první výhra 6:1. Do play off B vstoupili i starší žáci, kteří si hladce poradili 4:0 s FBO Orel Boskovice.

Dorostenci v 19:40 ve čtvrtfinále rychle vedli proti SKV, ale vedení neudrželi a loučí se s turnajem po prohře 4:2. Následně je čekal přesun na večeři a zpytování svědomí, protože takové utkání musíme vyhrávat.

Poslední, kdo v sobotu ještě rozehrál zápas byli starší žáci, ti v 21:20 nastoupili proti Florbal Chodov, když v 22. minutě prohrávali 0:3, nevsadil by si na ně nikdo, ale výměna brankáře pomohla k obratu a kluci postoupili do dalších bojů po výhře 5:3.

V neděli hned z rána čekaly elévky ještě dva zápasy. V prvním porazili 2:0 Black Angels white a ve druhém nedali šanci FBC Vipers Most a vyhráli 6:0, což nakonec znamenalo 2. místo ve skupině. Zatímco elévci si lehce poradili se soupeřem z Mostu, tak starší žáci bojovali v semifinále proti FBK AS Trenčín. Drama do poslední minuty, ale naši nakonec zvládli po střele D. Kuby vyhrát v prodloužení 3:2 a po obědě je čekalo finále play off B.

V 10:05 přípravka zažila první hořkou porážku na turnaji, kdy podlehli 1:8 proti Předvýběr.CZ Florbal MB. Ve vyrovnaném utkání proti FBŠ Hattrick Brno se podařilo elévům v závěru vyrovnat na 5:5.

Je 13:10 a na SH Jedenáctka začíná finále play off B, proti našim starším žákům stojí soupeř ze skupiny Sokol Brno I EMKOCase Gullivers, které už jednou porazili 4:3. Ve finále žádné drama nepřipustili, vyhráli 4:1 a došli si pro bronzové medaile z play off B.

Na první výhru si musela přípravka počkat až do neděle, kdy porazili 5:0 Florbal Strakonice. V posledním zápase turnaje elévci mohli vyhrát skupinu, ale nakonec prohráli s PSKC Okříšky 1:4 a skončili v play off skupině třetí.

Poslední zápas turnaje v souboji o druhé místo ve skupině play off čekal v 17:10 na přípravku, která prohrála 1:4 s Gorily Plzeň. Nakonec i třetí místo je hezké.

B15 - přípravka

Black Angels - 3:3
Floorball Club Písek
- 3:3
Crazíci FBC Liberec
- 5:5
Předvýběr.CZ Florbal MB - 1:8
Florbal Strakonice
- 5:0
Gorily Plzeň
- 1:4

Hodnocení trenéra L. Bittnera: Naši nejmenší původně na turnaj jet neměli, ale nakonec sebrali odvahu a vyrazili také. Z deseti nominovaných jelo sedm bojovníků, kteří byli připraveni představit to nejlepší, co v nich je. Chtěli jsme, aby naši svěřenci hráli hravý kombinační florbal. To se v základní části turnaje dařilo, a ačkoli jsme byli vždycky o kousek lepším týmem, odnesli jsme si ze zápasů s pražským Black Angels, Pískem a Libercem 3 nešťastné remízy. Přesto, že jsme se cítili býti nejlepším týmem skupiny, skončili jsme na třetím místě.
V druhé části turnaje se udělala tabulka ze všech týmů, co skončili na třetím místě. Věděli jsme, že umíme hrát a tak jsme měli jediný a cíl - vyhrát všechny zbylé zápasy. Bohužel jsem si neuvědomil, že děti spaly poprvé v životě v tělocvičně ve spacáku. A to šlo na hřišti vidět. Byli jsme unavení, neběhaví a hrozně jsme se trápili. První zápas s Mladou Boleslaví jsme tedy prohráli. O přestávce jsme využili prostor kina, který na hale byl a spolu jsme se týmově podívali na nějaké ty pohádky. Po čtyřhodinové pauze, kdy jsme si připadali odpočatí, jsme byli připraveni porazit celek ze Strakonic. Bohužel tým na zápas nedorazil. Což nás dost mrzelo, protože další zápas jsme měli hrát až za 3 hodiny. Naštěstí se na ploše objevily elévky z FBS Olomouc se kterými jsme se dohodli na přáteláku. A ačkoli zápas trval pouze 4 minuty, moc jsme si ho užili.
Poslední zápas dne s Gorilami z Plzně byl velmi vyrovnaný. Zápas jsme si moc užili, ale i přes obrovskou podporu ostatních kategorií se radoval soupeř. I přes to můžu být se svým celkem spokojený. Ačkoli je kombinační florbal na přípravku náročný, naše tréninky se vyplatili a má družina hrála lépe, než bych čekal. Z turnaje si odvážíme spoustu zkušeností a krásné výsledky proti týmům s velkým jménem.

B13 - elévci

Florbal Jesenice - 1:1
START 98
- 6:1
Black Angels white
- 2:0
FBC Vipers Most
- 6:0
FBŠ Hattrick Brno
- 5:5
PSKC Okříšky
- 1:4

B09 - starší žáci

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers - 4:3
Kanonýři Kladno
- 0:4
Předvýběr.CZ Florbal MB white - 2:1
ASK Lovosice - LFP
- 2:2
FBO Orel Boskovice
- 4:0
Florbal Chodov
- 5:3
FBK AS Trenčín
- 3:2
Sokol Brno I EMKOCase Gullivers
- 4:1

B07 - dorostenci

Sokoli Pardubice - 4:5
Butchis DDM Praha 10
- 0:7
Black Angels
- 4:4
FBŠ Bohemians 1
- 5:0
SKV
- 2:4

Hodnocení trenéra R. Lukase: Na turnaj jsme se těšili, byla to pro nás konfrontace s týmy hrající o soutěž výše. Celý turnaj nás trápil předbrankový prostor, který jsme nezvládli pokrýt a dostávali laciné branky. Na druhou stranu s každým soupeřem jsme zvládli držet krok i v deseti hráčích. Proti Butchis kdyby se nám podařilo překonat brankáře při tlaku, nemusel by ten výsledek být až tak děsivý. Můžeme být sice na sebe akorát naštvaní, že jsme nezvládli předvést celý svůj potenciál, ale je teď na každém z nás svůj výkon do dalších zápasů zlepšit. Turnaj jsme si užili a díky střevním potížím v neděli jsme poznali Prahu i z jiného pohledu. Doufám, že v červenci se do Prahy vrátíme ještě lepší.