Související zápasy

FBC Mohelnice
45_20230515_171129.jpg

Dorost končil sezónu doma soubojem o titul

Koncem dubna patřila domácí hala dorostencům, kteří s náskokem jednoho bodu čekal zápas s třetím Přerovem a druhým Uničovem.

FBC PŘEROV 7:3 (4:0; 1:3; 2:0)

Hala naplněná k prasknutí a první třetina jako z pohádky. Přerov je náš asi nejoblíbenější soupeř, nikdy nevíme, co čekat a diváky vždy čeká zajímavá podívaná. Spousta akcí na obou stranách, ale my jsme se jako jediní v první třetině radovali. V druhé třetině dvě zbytečné vyloučení a Přerov se vrátil do zápasu. V poslední třetině jsme si výsledek pohlídali a ubírali se k odpolednímu souboji o titul v 2. lize dorostu.

FBC ZŠ UNIČOV 4:5 (3:1; 1:1; 0:3)

Nástup, line up, k tomu plná hala fanoušků a předchozí naše střetnutí naznačovaly, že dnes to bude pro některé svátek. Začátek zápasu a soupeř na nás vlítl. V úvodu nájezd, který J. Holátko vychytal, ale po minutě bohužel míček lovil za svými zády. S fanoušky za zády se nám podařilo rychle zápas otočit ve svůj prospěch. Zbytečné vyloučení nám bránilo k vytvoření solidního náskoku. V poslední třetině jsme byli jako opaření a mysleli si, že už je to naše. Bohužel zbývalo 12 minut, které se nám vůbec nepovedly a nakonec končíme druzí za soupeřem z Uničova.

Vyjádření trenéra: V sezóně jsme se snažili prezentovat aktivní hrou, díky tomu jsme nemuseli moc defenzivní činnost pilovat. Některé situace by se daly určitě řešit lépe a my jsme mohli vyhrát klidně sezónu bez prohry. Na druhou stranu poslední zápas měl svoje kouzlo a oběma týmům šlo o všechno. Je fajn, že jsme mohli fanouškům nabídnout nejlepší florbal, který jde vidět v 2. lize dorostu. Teď musíme vše hodit za hlavu a čeká nás 13. dubna Final four proti Třinci v Uničově.