Související zápasy

FBC Mohelnice
56_20240116_141323.jpg

Dorost se vrátil z PFC a o víkendu šli hned do akce: Šumperk hostil dva naše ligové souboje!

Po vzrušujícím vystoupení na PFC se mladí hráči dorostu vydali vstříc novým výzvám v rámci domácí ligy. V Šumperku je čekaly další ligové zápasy, kde se střetly s ligovými soupeři v intenzivních zápasech. Jaký dojem zanechali na hřišti? To vše a více se dočtete v našem článku ze zápasů.

FBC ZŠ UNIČOV 3:3 (0:1; 2:0; 1:2)

Vstup do zápasu byl plný odhodlání a aktivní hry, kdy jsme se rozhodli držet více míčku a tvořit hru. První minuty však přinesly nečekanou ránu, kdy soupeř z Uničova překonal našeho brankáře a pro nás to byl nepříjemný moment. Situaci dále komplikovalo zranění Mekysky, což vyvolalo obavy ohledně naší výkonnosti. Navzdory těmto výzvám jsme ustáli první třetinu a ve druhé části hry jsme se rozhodli vrátit se ke svému původnímu plánu – dominanci na míčku. S pomocí dvou branek jsme dokázali otočit kormidlo utkání ve svůj prospěch.

Bohužel ve třetí třetině přišel další obrat událostí. Během naší přesilovky se soupeř dostal několikrát do brejkových situací, kdy poslední jsme zastavili faulem. Soupeř se chopil příležitosti ve formě trestného střílení a skóroval, aby nás vzápětí překvapil další trefou do sítě. I přesto jsme v závěrečných minutách utkání vzali odvahu do vlastních rukou a podařilo se nám srovnat. Zápas nabídl divákům vzrušující kombinaci akce, brankářských zákroků a dramatických momentů.

SAMIGAS FBS OLOMOUC B 4:3 (3:1; 0:1; 1:1)

S utkáním proti rezervě Olomouce jsme vstoupili s lehkými problémy v týmu způsobenými lehkým zraněním Mekysky a rýmiček některých hráčů. Pepa nakonec do zápasu nastoupil, ale šetřili jsme jeho pohyb na hřišti. V 6. minutě nás soupeř překvapil, dostal se do střelecké pozice, na kterou naše obrana vůbec nezareagovala a poslal nás do brzkého gólového manka. Nicméně jsme se rychle vzpamatovali a do konce první třetiny jsme dokázali třikrát prolomit obranu soupeře.

Před vstupem do druhé třetiny jsme měli v plánu dát některým hráčům více odpočinek a klidně si dojít pro vítězství. Bohužel, před koncem třetiny jsme inkasovali kontaktní gól, což nás přivedlo do nečekaně vyrovnané situace. Ve třetí třetině jsme v obraně na chvíli zaspali, což soupeř využil a vyrovnal. Naštěstí jsme se vzpamatovali a v závěrečné fázi hry znovu převzali kontrolu. Podařilo se nám vstřelit další branku a pohlídat si zápas až do vítězného konce.


Hodnocení kapitána J. Vykydala: V sobotu jsme odehráli dva těžké zápasy. Jeli jsme tam s tím, že vyhrajeme oba dva, ale nedařilo se. Remízu s FBC ZŠ Uničov jsme si zavinili sami a chyby, které jsme v tom zápase udělali, soupeř potrestal. Výhra nad FBS Olomouc tak to byla spíše plácaná než florbal. Na trénincích se budeme soustředit na chyby, které jsme v posledních zápasech, ať už na PFC nebo v ligových zápasech udělali. Doufám, že v příštích zápasech pojedeme na 100%.