Související zápasy

FBC Mohelnice

Sobota plná sportovního vzrušení: Co čekalo dorost v Prostějově?

V sobotu 7. října na prostějovské hale Vápenice odehráli naši dorostenci dva vzrušující zápasy, které snad nadchly i všechny přítomné fanoušky florbalu. Dnešní soupeři nám byly týmy z SAMIGAS FBS Olomouc B a FBC ZŠ Uničov. A co se stalo na hřišti, si můžete přečíst v článku!

SAMIGAS FBS OLOMOUC B 11:2 (2:0; 0:1; 9:1)

Na začátku utkání to vypadalo, že rezerva FBS Olomouc je silným soupeřem, a první dvě třetiny byly výsledkově vyrovnané. Oba týmy hrály s velkým nasazením, a brankáři na obou stranách zneškodnili mnoho střel. Ale poslední třetina byla doslova explozivní! Kluci z Mohelnice se probudili a začali do síťky soupeře posílat góly jeden za druhým. Během této třetiny padlo neuvěřitelných devět branek! Výsledek zápasu skončil 11:2 pro nás, a dorost tak zaznamenal důležité vítězství do tabulky.

FBC ZŠ UNIČOV 8:8 (2:4; 2:1, 3:4)

V napínavém zápase o první místo v tabulce dorostenců mezi týmy FBC Mohelnice a FBC ZŠ Uničov se fanoušci dočkali opravdového florbalového trháku. Už od úvodního hvizdu bylo patrné, že tento zápas přinese mnoho vzrušení a dramatických momentů. První třetina byla plná akce a gólů. Dostali jsme se do vedení 1:0, ale Uničov se rychle vzpamatoval a dokázal otočit skóre ve svůj prospěch na 4:2. Nechtěli jsme zůstat pozadu a dokázaly během druhé třetiny snížit náskok soupeře na dostřel jediné branky. Třetí třetina byla plná napětí, a to až do samého konce. Soupeř se čtyři a půl minuty před koncem dostal do vedení 8:5, což vypadalo na jasný konec, ale tým z Mohelnice se nevzdával. S postupem času zvyšoval tlak na hřišti a dokázal srovnat skóre. Závěrečná chvíle byla plná dramatu a sporných momentů, ale žádný z týmů již nebyl schopen vstřelit rozhodující gól.

Komentář trenéra: Do Prostějova jsme se vypravili pro šest bodů, i když jsme se dostali občas do problémů, kluci ukázali skvělou reakci a ukázali, že mají i na závěr zápasu sílu hrát. Výhra nad rezervou Olomouce byla povinností, ale nerodila se lehce a výsledek 8:8 v zápase s Uničovem ukázal, jak vyrovnaný a vzrušující tento zápas byl. Týmy podali vynikající výkon, a fanoušci byli svědky opravdového florbalového zážitku. Jsem hrdý na všechny hráče za jejich výkon a bojovnost. Tento zápas nám poskytl mnoho cenných zkušeností a motivace jít dál a budeme se snažit ještě tvrději pracovat na našem rozvoji. Gratuluji týmu také soupeřům k jejich skvělému výkonu a těším se, jak se brzy znovu utkáme na hřišti.