Související zápasy

FBC Mohelnice

Dorost v Přerově bodoval na 100%

Čtvrtou sobotu v září znamenal začátek ligové sezóny pro dorostence. Tým, který by se rád umístil na nejvyšších místech a probojoval se do premiérového ročníku FINAL FOUR. Odměnou je možnost se porovnat s Moravskoslezským krajem. Ale nejdříve musí zvládnout 20 zápasů v naší krajské lize dorostu.

ASPER ŠUMPERK B - 6:2 (2:0; 2:0; 2:2)

Do zápasu jsme vstoupili aktivně a snažíme se prezentovat stylem hry, který je standartní ve vyšší celostátní soutěži. Aktivní pressing, rychlá hra na míčku a celkově pracujeme na taktickém zvládnutí utkání od první minuty až do konce. Ve 3. minutě se nám podařilo vstřelit dvě branky a dále jsme byli nebezpeční. Ve druhé třetině při trestném střílení Pepa Mekyska trefil tyčku, ale v poslední minutě jsme přidali zase dvě branky.

Do třetí třetiny jsme šli, že si zápas pohlídáme a dotáhneme do vítězného konce. Sice jsme zase dvakrát skórovali, ale i soupeři se podařilo dvakrát překonat do té doby stoprocentního Honzu Holátka.

FBC TJ TATRAN LITOVEL - 11:4 (3:2; 4:0; 4:2)

Po krátké pauze jsme vlítli hned do dalšího utkání. Rychlý útok po vhazování znamenal, že jdeme v 5. vteřině do vedení. Vypadalo to, že se nebude opakovat loňské utkání, kdy jsme se s precizním bráněním Litovle trápili až do posledních minut. Bohužel někteří byli ještě hlavou v šatně na svačině mezi zápasy a přizpůsobení pomalé hry soupeře nám nesvědčilo. Do druhé třetiny jsme vběhli aktivní hrou a snažili se být všude dříve než soupeř. Čtyři branky byli odměnou, ale nutno podotknout, že brankář si dobře postavil bránu, která zastavila svojí konstrukcí několik našich pokusů. Třetí třetina byla podobná, až v posledních 4-5 minutách šlo poznat, že jsme trochu polevili a v poslední minutě jsme darovali dvě zbytečné branky hráčům Litovle.

Hodnocení trenéra R. Lukase: S přerovským povrchem máme dlouhodobě problémy při zakončení. Možná 17 branek by mohl být příslib, že v dalších utkáních v Přerově by jsme na tom mohli být o něco lépe než v letech předešlých. Hodnotím dobře kondiční připravenost týmu, když hrajeme aktivně, tak dokážeme zužitkovat letní přípravu a zvládneme odehrát v tempu klidně i dvě utkání hned po sobě. Chce to ještě zapracovat na hře bez míčku, která je v celém našem klubu problémem. Na video rozboru si rozpitváme určité pasáže zápasu, hlavně poslední dvě branky s Litovlí. Za měsíc nás čeká výjezd do Uničova, kde budeme chtít na naše výsledky navázat.