Dorost v Šumperka urval tři body

Pro nás první hrací víkend jsme se v neděli 9. ledna vypravili do nedalekého Šumperka. Ve vyšším výkonnostním koši by nás do konce sezony měly čekat vyrovnané souboje o každý bod do tabulky.

Asper Šumperk B 2:3 (0:1; 1:0; 1:2)

Jako první nás čekala domácí rezerva Šumperka. Začalo se opatrně, dokáži si i tvrdit, že jsme měli více ze hry a byli jsme nebezpečnější. Ale byl to soupeř, který s menším štěstím se ujal vedení v 9. minutě.

V druhé třetině jsme ještě více zabrali, ale místo na skóre se to projevilo na zbytečných trestných minutách. Přečkali jsme dokonce oslabení 5 na 3 a v závěru se nám také se štěstím podařilo vyrovnat. Teč jako z NHL, škoda že musel tečovat soupeř do vlastní brány.

V třetí třetině se nám podařilo hned v úvodu vstřelit rozdílovou branku, ale v posledních minutách se hřiště změnilo v bojiště, které rozhodčí nechali jít svým životem. Po fatální chybě T. Svozila jsme nabídli vyrovnání v 29. minutě. V závěru jsme měli chvílemi i štěstí, když za V. Hrachovinou zazvonila 2x tyč, i když na nebezpečné akce byl závěr vyrovnaný a mohl nakonec vyhrát kdokoliv, tak se objevil samotný hráč Šumperka na levé straně. Po krosové přihrávce měl odkrytou část branky a bohužel neminul.

FBC Zeal Lipník 6:3 (1:1; 1:2; 4:0)

Minulá hořká prohra nás nenechala chladnými a chtěli jsme dnes rozhodnout jasnějším dojmem. Na soupeře jsme vlítli a už ve 3. minutě jsme vedli 1:0. První větší šance soupeřů a po sedmi minutách bylo vyrovnáno.

Do druhé třetiny jsme šli s početní převahou, kterou se nám nepodařilo využít. V druhé polovině třetiny jsme se soustředili na nekvalitní výkon rozhodčích a soupeř nás dvakrát potrestal. Tomovi Mekyskovi se podařilo vyběhnout středem před bránu a nekompromisně zavěsit.

Do třetí třetiny vběhl úplně jiný tým. Byli jsme svěží, hráli jsme aktivně a přestali jsme řešit prohřešky soupeře. Hned v první půl minutě Pepa Mekyska zpoza branky nachytal brankáře a bylo srovnáno. Tři minuty na to náš “čobo” útok ukázal tah na branku a nakonec Kryštof Kuba na několikátý pokus svých kolegů dopravil míček do branky. V závěru jsme Lipník do ničeho nepustili a po pěkné kombinaci Kryštof Kuba nekompromisně vystřelil do brány. Pět vteřin před koncem ještě Tobiáš Svozil využil, že to soupeř zkouší v šesti a ze standardní situace od naší střídačky zkusil svoje štěstí. Poprvé v zápase netrefil žádného spoluhráče nebo protihráče a mohl se radovat z další branky. Tahle sezona pro něj bude nejspíš po golové stránce zlomová.

Závěrem: Naše nedisciplinovanost nás stála 3 body a málem i 6. Bohužel v tréninku děláme jednu věc, a pak v zápase na hřišti to je spíše taková slátanina, která nemá myšlenku ani provedení. Je hezké, že rozhodčím ukazujeme jak perfektně známe pravidla, ale následně nám to bere koncentraci do zápasu a místo toho, abychom byli v nějakém “flow”, tak akorát hledáme chyby všude kolem sebe. Nemůžu říct, že bychom na hřišti hráli čistě a vyloučení byla oprávněná, ale nedokážu si odpustit, že prostě zbytečná. Na druhou stranu z 6 oslabení jsme nedostali ani jednu branku a dokážeme být i nebezpeční při našem oslabení, dokonce i při hře 3 na 5.