Související zápasy

FBC Mohelnice

Dorostenci pokračovali v Uničově na vítězné vlně

Po měsíční pauze se dorostenci vypravili na odpolední a večerní utkání do nedalekého Uničova, kde je čekal o půl 4 zápas s FBC Hranicemi, a v pul 8 s domácím FBC ZŠ Uničov. Ve večerním utkání se proti sobě postavily týmy, které zatím ještě neztratily od úvodu ani bod. Jak to nakonec dopadlo?

FBC HRANICE 6:5 (3:2; 0:2; 3:1)

Zápas začal podle očekávání, už v šesté minutě jsme vedli 3:0 a vypadalo to, že si před večerním zápasem spíše odpočineme. Bohužel opak byl pravdou a na další tři body jsme se natrápili. Do konce třetiny se soupeři podařilo zápas snížit na kontaktní branku a v druhé třetině dvěma brankami vývoj utkání otočit ve svůj prospěch. Soupeř na začátku třetí části další brankou pomalu pohřbil naše naděje. V 28. minutě se nám podařilo během půl minuty rychle srovnat vývoj utkání a k tomu ještě Ondra Němeček vychytal nájezd. Ve svém prvním zápase za dorosty K. Skopal minutu dvacet vteřin před koncem svojí střelou rozhodl, že si tři body nakonec stejně vezmeme.

FBC ZŠ UNIČOV 3:1 (0:0; 2:1; 1:0)

Od první minuty jsme tahali za delší provaz a tvořily si mnoho šancí. Ale prvních 12 minut kromě vyloučení P. Mekysky a komerční přestávky, nenabídlo nic dalšího. V druhé třetině jsme v oslabení přehráli pasivně hrající Uničov a rychle rozběhnutý kapitán T. Mekyska to neměl těžké při zakončení zpoza brány. Sedm minut na to jsme navýšili skóre a postupně si vytvářeli mentální výhodu, kterou nám sebral M. Bednář z Uničova, který během svého dobrého střídání se nejdříve dostal do brejku a 15 vteřin na to vystřelil naděje Uničova. I když jsme v začátku poslední části znovu navýšili vedení o dvě branky, tak jsme strašně polevili v obranné fázi a nabídli soupeři spoustu gólových možností. Naštěstí H. Holátko  předvedl svoje kvality a svoji branku před míčky uzamknul.

K zápasům se vyjádřil K. Skopal, který si v obou zápasech řekl, že není mezi dorostenci naposledy: "Oba zápasy byly těžké, ale výživnější utkání bylo pro mě s Uničovem. Jsem rád, že jsem se gólově prosadil v prvním zápase. Naší hrou jsme plnili pokyny, které jsme si řekli před zápasy a díky tomu jsme si dovezli dalších 6 bodů domů."