Dorostenci vezou výhru z Kostelce

S další sněhovou nadílkou jsme se vypravili k odpoledním utkání do Kostelce na Hané, čekali nás poslední dva zápasy 1. kola ligy dorostenců. Proti nám stály oba týmy z Prostějova. Před zápasem byl cíl jasný alespoň 1 bod, aby jsme se dostali do prvního koše bez problémů. V opačném případě o tom rozhodnou naši soupeři v jiných zápasech.

FBC PLAYMAKERS PROSTĚJOV 3:0 (1:0; 2:0; 0:0)

V zápase se udála spousta novinek pro náš tým. První start čekal Tomyho Kleina a Vojta Hrachovina zkoušel nahradit pozitivního Tomáše Mekysku v první formaci. Dlouhou dobu jsme čekali na první zářez v prostějovské bráně. Ikdyž jsme měli většinu času ze hry a soupeře jsme k ničemu nepustili, v útočné fázi jsme byli bezzubí. V 10:17 jsme se poprvé radovali po vybojovaném míčku v rohu K. Kořínkem, který hned našel před bránou K. Kubu, pro kterého už to byl jednoduchý úkol a nekompromisně zavěsil. Nádherná souhra starších žáků.

V druhé třetině jsme pokračovali v trendu z první třetiny. Byli jsme více na míčku, rychle jsme se snažili získat míček zpět a soupeř hrozil spíše jenom z individuálních chyb našich hráčů při přechodu přes tranzitní zónu. L. Blaha v 15. minutě potrestal špatnou rozehrávku soupeře a dvě minuty na to jsme nezvládli začít ani přesilovou hru. Špatná domluva a rozehrávali jsme v 6. Při hře 4 na 4 to na hřišti ale stejne vypadalo, že hrajeme přesilovou hru, kterou jsme ale stejně nedokázali využít. V závěru druhé části D. Kálman, jak přes kopirák z minulého zápasu z Uničova, si narazil několikrát míček a z obrany se dostal až před branku soupeře a tam nenechal nic náhodě.

V závěrečné fázi jsme měli spoustu šancí, ale brankář si dobře klekl a bránu měl na dobrém místě. Všechny naše pokusy skončily mimo, v jeho hrudi a nebo o tyč vyletěly ven. Pozitivním může být to, že F. Kolář vychytal svojí první nulu a T. Svozil sice klasicky nedal žádný bod v zápase, ale dal si k narozeninám dárek, že netrefil žádného prvního hráče před sebou. V šatně jsme mu popřáli a teď se připravujeme na další zápas.

SK K2 PROSTĚJOV 7:3 (4:1;0:1;3:1)

V druhém zápase nás čekal další soupeř z Prostějova a očekávali jsme o chlup těžší špíl. Do zápasu jsme proto vstoupili zodpovědně a snažili se rychle dostat na útočnou polovinu. Od 5. minuty jsme rozjeli kanonádu a po spoustě hezkých akcí jsme šli do pauzy s vedením 4:1.

Do druhé třetiny jsme šli s tím, aby jsme zodpovedně zápas odehráli a bavili naše fanoušky kombinačním florbalem. Při hře 5 na 5 se nám dařilo, ale více nebezpečný byl soupeř, který měl více brankových šancí. Avšak náš brankář si bránu dobře postavil a zbytek nekompromisně pochytal. V této části zápasu bylo jasně vidět, že přesilovku umíme hrát jenom v prvním útoku. Díky absenci této lajny se hra odehrávala spíše na naší polovině nebo ve středu hřiště. I přes třetí početní převahu na hřišti jsme v této třetině jen jednou inkasovali, ale nijak neodpověděli.

V úvodu závěrečné části se podařilo Prostějovu snížit na kontaktní gól a my jsme viděli takové deja vu ze zápasu s Lipníkem a měli menší strach, abychom o tři body v závěru ještě nepřišli. Dvě minuty na to se Alex Vytopil dostal do brejkové situace a pelášil na soupeřovu branku. Po pádu mohl začít oslavovat to, jak nekompromisně překonal obranu a brankáře soupeře. S pozitivní motivací a splněním našeho cíle jsme rozjeli mašinu a vzali si náskok zpět. V závěru Tomy Klein zjistil, že za svůj první turnaj v kariéře žádný bod nezíská, zkusil to přes trestné minuty. Po lehkém seknutí jsme si vyzkoušeli také oslabení, ve kterém V. Hrachovina svým “banánem” vyslal D. Horáka do brejku a ten míček tlačil i s hráči jako buldozer až do prázdné branky soupeře.

Dnešní úkol jsme zvládli na výbornou a slovy některými jsme si dobře zatrénovali. Možná je škoda, že na zápas se slezeme docela v pohodě, ale na tréninky se scházíme jako švábi na pivo. Po prvním celém kole přezimujeme Vánoce na 2. místě, což znamená, že v novém roce budeme hrát zápasy ve vyšším koši. Tohle už může sice vypadat jako úspěch, ale dostali bychom se tam, kdyby místo B týmů hrály tuhle soutěž A týmy? Kdybych to měl hodnotit, tak je zklamání, že máme tak vysoké číslo obdržených branek oproti ostatním v první pětici a měli bychom mít alespoň o 3 body více. Teď nás čeká měsíc, který snad nestrávíme jen u svátečních stolů, ale i trochu zamakáme, abychom 9. ledna v Šumperku mohli dokázat, že nejsme na druhém místě náhodou. Raz, dva, tři Mohééél.