Dorostenci z Lipníka vezou bod

Poslední únorovou sobotu jsme se vypravili vlakem do Lipníka. Cestou nás hnala dobrá nálada a cíl poprat se o první místo.

ASPER ŠUMPERK B 1:3 (1:1; 0:1; 0:1)

V prvním zápase nás čekal nedaleký soupeř, jak geograficky, tak i v tabulce. Hra byla velmi opatrná a divákům se naskytl pohled na spoustu slušných akcí. V 6. minutě protihráč využívá přesilovou hru, kdy z levého rohu nachytal přesouvajícího se Hrachovinu, avšak během dvou minut jsme dokázali odpovědět.

Věděli jsme, že zápas budou rozhodovat zbytečné chyby a branek asi nepadne mnoho.  Na konci druhé třetiny se Šumperk ujal vedení, i když jsme v závěru vytvořili neskutečný tlak v poslední minutě, tak jsme šli do pauzy s gólovým mankem. V závěrečné třetině jsme hned na začátek inkasovali potřetí. Podařilo se nám ještě párkrát označit tyče za hostujícím brankářem, ale ani jedna střela neskončila brankou a museli jsme v tomto klání kapitulovat.

FBC ZEAL LIPNÍK 6:6 (0:3; 6:3; 0:0)

Během prvních 14 minut zápasu jsme vytvořili z hráčů Lipníka florbalové bohy. Je pravda, že jim za záda Holátka prošlo snad vše, co mohlo. Když jsme vystřídali brankáře a zintenzivněli pohyb na hřišti, byli jsme najednou všude první. Během 8 minut prostřední třetiny jsme se dokázali vrátit do zápasu a za stavu 6:6 šli do závěrečné třetiny s jasným cílem. A to vyhrát utkání. Ve třetí třetině nás hodně oslabil osobní trest pro T. Mekysku. Ubránili jsme oslabení 3 proti 5 a po zbytek třetiny, i když jsme byli lepší, tak jsme si všechny ostré projektily vystříleli v druhé třetině a gól nedali. A tak musíme pogratulovat soupeři k bodu.

Závěrem - pro nás nezvládnuté utkání s béčkem Šumperka nabídlo spoustu hezkých akcí. Utkání bylo koukatelné a kluky, až na pár zaváhání a chyb, musím pochválit. K druhému zápasu - s takovým týmem nemůžeme prohrávat 5:0 a pak to honit jako naše mužské áčko. Osobně nevím, kde v těch prvních 14 minutách byla chyba. Zbytek druhé třetiny jsme zvládli nad plán, škoda, že v té poslední to skončilo 0:0. Měli jsme na to odjet aspoň s třemi body.