FBC Mohelnice

Dorostenci zpět na vítězné vlně

Je neděle 19. února a skupinka hráčů se před obědem formuje u nádraží v Mohelnici. Čeká je nelehký výlet pro body do krajského města. Minule se nám v Uničově nedařilo, a tak je potřeba si napravit reputaci. Což se nám snad i povedlo.

FBC PŘEROV 6:2 (3:0; 1:0; 2:2)

Chtěli jsme začít stejně jako 17. listopadu doma, kdy Tobiáš Svozil popohnal svůj tým už v čase 0:36 dvěma brankami. Dnes Tobiáš takový začátek nezažil, ale i tak jsme v 32. vteřině po souhře P. Mekysky a D. Horáka vedli 1:0. V šesté minutě P. Mekyska přidal svojí druhou branku a v 9. minutě se zapsal mezi střelce i Svozil. Ve druhé třetině jsme ztratili trochu klid na hokejce, hra se trochu přitvrdila a P. Mekyska se zapsal mezi střelce potřetí. Hned úvodní buly třetí třetiny nám uteklo a soupeř toho gólově využil. V 28. minutě jsme inkasovali podruhé a vypadalo to na stejné komplikace jako v dříve zmíněném domácím zápase. Na to jsme během 29. minuty dvakrát odpověděli. V 30. minutě jsme si vyzkoušeli i hru 3 proti 6, ale ukázali jsme, že nám oslabení jdou a bez žádných komplikací jsme si dokráčeli pro povinné tři body.

FBC DROŽDÍN 10:4 (2:1; 4:1; 4:2)

Zápas hodně rozdílný oproti prvnímu. Už v první minutě jsme prohrávali a bylo jasné, že proti nám bude spíše stát všem známý "prešovský beton." Do konce třetiny jsme utkání otočili a do pauzy jsme šli trošku v neočekávané pozici. Věděli jsme, že ten zápas zvládneme a u některých proběhla i zvědavost, co se zrovna děje v táboře soupeře. V druhé třetině jsme neubránili oslabení a bylo vyrovnáno. Od 14. minuty jsme začali nejen tahat za delší konec, ale konečně i proměňovat gólové příležitosti. Do další pauzy jsme šli za stavu 6:2 a už bylo jasné, že se ta hra trochu otevře a zápas se dohraje v poklidném tempu. Na závěr jsme si i my po dlouhé době vyzkoušeli přesilovou hru 5 na 3. Z 50% jsme byli i úspěšní, škoda nevyužitých i dalších početních výhod v zápase.

Komentář trenéra: Zápasy s týmem jako Přerov jsou super. Má to nějaký náboj, oba týmy se snaží hrát florbal a vzniká tam spousta zajímavých momentů. Jsme rádi, že v rámci nástavby si můžeme spolu zahrát ještě jednou. Zápasy s Droždínem jsou také potřeba můžeme vyzkoušet různé varianty, někteří hráči dostanou více prostoru než v těžších zápasech. I když si občas stěžujeme na pasivnější hru soupeře, tak i ta nás může posunout, jelikož to je takový malý nácvik na polovině soupeře a nutí nás to více tvořit v pohybu. Zápasy jsme zvládli, teď v neděli 5. března ukončíme základní část u nás v Mohelnici, kde se těšíme na vaši podporu.