Související zápasy

FBC Mohelnice
49_20230927_171724.jpg

První body do tabulky v lize dorostu jsou doma.

Jedni z prvních, kteří z mládežnických kategorií naskočili do ligové sezóny jsou dorostenci. Ti se 23. září vypravili do našeho krajského města, kde je čekali soupeři z Šumperka a Prostějova. V titulku už víme, že bodovali, ale jak se jim celkově vedlo si můžete přečíst v článku.


ASPER ŠUMPERK 8:3 (4:0; 2:1; 2:2)

Prvním soupeřem v nové sezóně nám byl Asper. Celý týden jsme se těšili na těžké utkání, ale mladší tým soupeře byl oslabený o hráče, kteří později hráli juniorskou soutěž. První třetinu jsme se prezentovali aktivním florbalem a postupně navyšovali náskok. Ve druhé třetině J. Skopal zbytečně fauloval soupeře a cílem bylo využít oslabení. Po individuální akci J. Vykydala, který našel před brankou volného A. Vytopila a ten tuhle nabídku nekompromisně trestal. Postupem času jsme vypadávali ze zápasového tempa a čekali až utkání skončí. Je nutné ještě zmínit, kdy T. Mikulička nemohl překonat brankáře soupeře a excelentně pomohl soupeři, kdy ramenem překonal našeho O. Němečka.

SK K2 PROSTĚJOV 9:1 (3:1; 3:0; 3:0)

Další na řadě nás čekalo SK K2, které má pár individuálních talentů ve svých řadách. Hned v první minutě nás zaskočila střela ze střední vzdálenosti. Z toho jsme si nic nedělali a dominovali na celém hřišti. Další třetinu se nám nepodařilo držet soustředění na výkon a začali jsme zbytečně faulovat. Doufáme, že po srážce je hráč z SK K2 v pořádku. Nepomohla nám i snaha soupeře hrát v šesti a zvrátit utkání. 


Komentář trenéra: Start do sezóny se šesti body je super. Vyhrávat jsme byli zvyklí i loni, ale letos jsme čekali na úvod kvalitnější zápasy. Hra pro oko náročnějšího diváka byla spíše nudná a ani kluci se nedokázali soustředit na úkoly, které jsme trénovali celé léto. Musíme více zapracovat v hlavách a prezentovat se po celý zápas aktivním lehce agresivním stylem, ale bez zbytečných faulů. V pondělí jsme na video rozboru vyhodnotili situace v kterých jsme obdrželi branky. Většinou se jednalo o selhání jedince a doufám, že se to v dalších zápasech nebude opakovat.