Junioři doma bodovali

V sobotu 11.12. se na domácí půdě, na posledním turnaji v letošním roce, představil celek juniorů. Pro některé hráče to byla derniéra v juniorském dresu a současně loučení se s mládežnickými kategoriemi.

Jako první náš mančaft čekal rezervní tým Olomouce, který přijel v hodně okleštěné sestavě a po první třetině se zdálo, že zápas bude jednoznačnou záležitostí. Opak byl pravdou. Olomouc svým efektivním defenzivním blokem a rychlými brejky stahovala vedení našich borců a co víc, ve třetí třetině se jí dokonce podařilo vyrovnat. V závěru utkání ale naši hráči ukázali cenné zkušenosti z mužského A týmu. I přes snížení soupeře na rozdíl jediné branky dvě minuty před koncem, si zápas mazácky pohlídali a slovy jednoho z fanoušků: „Utrpěli vítězství 8:7.“

Druhý zápas na náš celek čekal o poznání těžší soupeř, a to lídr 2. juniorské ligy z Přerova. Do zápasu vstupovali naši junioři v roli mírného outsidera. Proto byli možná i sami lehce zaskočeni, když po deseti minutách hracího času vedli už 3:0. Bohužel v průběhu první třetiny přišlo nepříjemné zranění mohelnického zadáka Maxe Přikryla, které juniorský celek výrazně oslabilo. Tímto Maxe zdravíme, přejeme brzké uzdravení a hladký návrat na florbalová hřiště. Zbytek zápasu už naši borci v neúplné sestavě převážně bránili vytvořené vedení z úvodu zápasu a hrozili z rychlých protiútoků. Bohužel ve třetím dějství, i vlivem únavy domácího celku, přerovští potvrdili své kvality a zápas dorovnali. Duel tak skončil pro oba týmy smírně 4:4.