Související zápasy

FBC Mohelnice
44_20230515_163802.jpg

Junioři končili sezónu doma

Poslední březnový týden čekal juniory trojzápas. Začali ve středu předehrávkou proti Asper Šumperk a v sobotu na apríla přivítali soupeře z Hranic a Přerova.

ASPER ŠUMPERK 2:9 (1:3; 0:2; 1:4)

Netradiční čas čekal naše juniory ve středu, kdy po škole se pokusili bodovat proti vedoucímu týmu tabulky. Vlítli jsme na soupeře a v druhé minutě se ujali vedení. Snažili jsme se o aktivní hru, ale zkušený soupeř náš mladý juniorský tým trestal za školácké chyby. Postupně navyšoval svoje skóre ve svůj prospěch a nám nezbývalo než soupeři pogratulovat k titulu.

FBC HRANICE 3:12 (2:2; 1:5; 0:5)

V sobotu jsme se v prvním zápase přetahovali o výsledek s Hranicemi prvních 15 minut. V druhé třetině se trochu přitvrdilo na palubovce a soupeř se dostával do zakončení snadněji. Třetí třetina už neměla s florbalem moc společného a jen se zápas dohrával. 

FBC PŘEROV (0:2; 1:2; 2:1)

Vypadalo to na hezké rozloučení se sezónou, kde jsme cítili body. Už v první minutě stav nebyl podle představ a mladíci z Přerova nás postupně rozebírali do posledního šroubku. V druhé třetině se nám podařilo poprvé prostřelit brankářem, ale naše odpověď dlouho nepřicházela. Ve třetí třetině jsme si vyzkoušeli několik variant hry v menším počtu. I když jsme poslední třetinu vyhráli a zápas lehce zdramatizovali, tak na celkový zápas to nemělo vliv.

Komentář trenéra: Juniorská soutěž i náš tým je specifický. Spousta mladých hráčů a vedle nich ostřílení borci, kteří nastupují v mužských celostátních soutěžích. Byla to pro nás výzva, ale jsem rád, že už to je u konce. Někdy jsme do zápasů šli, že zkusíme hrát tvrdší hru, ať se kluci připraví na muže, protože florbalově se ta soutěž moc uhrát nedá. Klukům bych chtěl poděkovat, jak to vzali zodpovědně a snažili se. Přeji vám spoustu dalších úspěchů v životě kluci.