Související zápas

FBC Mohelnice
ProstějovMohelnice
4:7(3:1,1:2,0:4)
so 17. 9. 2022 11:00 @ SH Gymnázium Šumperk, 2. liga juniorů - skupina 7, 2. kolo

Junioři začali sezónu vítězstvím

V sobotu 17. září se junioři vypravili do nedalekého Šumperka. Kvůli odložení zápasu se Šternberkem na 6.11. je čekal jediný zápas proti SK K2 PROSTĚJOV. Značně mladší tým očekával hladký průběh utkání a jisté tři bodíky do tabulky. Jak to nakonec dopadlo si můžete přečíst v tomto článku.

SK K2 PROSTĚJOV 7:4 (1:3; 2:1; 4:0) online

Začátek zápasu nám vůbec nevyšel. První útok Prostějova, první střela a hned soupeř střílí gól. V 5. minutě Zips zvýšil na 2:0 a naše snahy v útoku končili v rukách brankáře, případně i na hokejkách soupeře. V 10. minutě Alex Vytopil doslova vykoupal brankáře při trestném střílení a snížil na rozdíl jediné branky.  Vývoj utkání byl pořád totožný, snažíme se tvořit hru a hrát na soupeřové polovině, ale značný počet chyb způsobuje nebezpečné protiútoky Prostějova.

V 16. minutě Prostějov navýšil skóre na 1:4 a napětí na střídačce by se dalo krájet. Přesilová hra za špatné vybavení hráče nám po půl minutě se štěstím nesla ovoce, ale ve druhé dvouminutovce jsme branku vstřelit nedokázali.  Půl minuty před koncem druhé třetiny D. Horák snížil na rozdíl jediné branky a byli jsme zpátky v zápase. Hned na úvod třetí třetiny ukázal T. Paprsek jeho florbalové kvality a jeho individuální akce od středu hřiště skončila v pravém růžku branky. Deset minut před koncem utkání si Ali Vytopil našel místo před bránou a ve vzduchu poslal míček do odkryté branky a tím zkompletoval své "tři bodíky" v individuálních statistikách. V závěru jsme si zápas pohlídali a postupně navýšili skóre na konečných 7:4.

Hodnocení kapitán T. Mekysky: Do zápasu jsme vstoupili s nulovým respektem k soupeři, čímž jsme soupeře nechali jít hned do dvoubrankového vedení. Po pár minutách trochu zbrzdil rozjetý Prostějov Alex Vytopil, proměněným nájezdem. Ale ani to nás nenakoplo hrát a soupeř opět tuto chybu potrestal dvěma brankami. To už začalo být na střídačce docela dusno a náš úkol zněl jasně. Otočit a vyhrát zápas, což se taky povedlo začali nám tam padat góly a díky týmové práci jsme nakonec porazili Prostějov 7:4. Do dalších zápasů musíme zapracovat na koncovce a na jednotlivých obraných situacích.

Hned prvního října nás čeká domácí turnaj, kdy v 9:00 se postavíme proti FBC ZŠ Uničov a přibližně před 14. hodinou začne zápas s FBC Playmakers Prostějov.