Junioři na domácí palubovce získali 6 bodů !!!

Po měsíci a půl dlouhé pauze se mohelničtí junioři mohli opět ukázat v plné zbroji, a to dokonce na domácí palubovce. Jejich soupeřem jim byl 2. Přerov a 7. Uničov. Pojďme se podívat, jak se našim mladíkům vedlo.

FBC Mohelnice X FBC Přerov

Do prvního zápasu se šlo s obrovskou chutí, jelikož den předtím si Muži z Mohelnice v divizní play up poradili taktéž s Přerovem - a to 3:1, tak cíl byl jasný. Navázat na starší ročníky a ze souboje si odnést 3 body. Od prvních minut šlo vidět, kdo bude diktovat tempo zápasu. Kluci byli na míčku a snažili se dobít obranné postavení Přerovanů, jež bylo pevné jako skála. Avšak to byl soupeř, který se dokázal dostat do dvou rychlých brejků, a rázem jsme tekli o dvě branky. O první mohelnický gólový zářez na pažbu se postaral Peťa Pátek, na který však soupeř v zápětí dokázal odpovědět. Před koncem třetiny se opět trefil kanonýr Pátek a skóre bylo opět o něco veselejší. Po taktické přestávkové debatě se rozjela druhá třetina zápasu. Probudil se talentovaný Radek Weidinger, hrající i za mužské áčko, a započal bodové hody.  Dva góly a jedna asistence na jeho kontě přinesla do další pauzy obrat ve skóre na 4:5. Poslední část patřila také domácímu celku. Po minutě se trefil Horák a přivedl do mohelnických řad klid. Zbytek utkání si kluci pohlídali. Přidali ještě dvě branky a závěrečný hvizd ukončil zápas. Výhra 8:5

G: 3x Weidinger, 2x Pátek, Bubela, Horák, Svozil

FBC Mohelnice X FBC ZŠ Uničov

Jelikož jsme se nacházeli v tabulkovém postavení na 6. místě, tudíž o jednu příčku před soupeřem, vše nasvědčovalo kvalitnímu a vyrovnanému utkání. Od úvodního buly jsme se snažili kontrolovat hru a být na míčku. Kvalitní kombinace nás zdobily po celý zápas. O první využití se postaral dorostenec Blaha, na kterého o tři minuty později navázal střelou z půlky Keprt. První patnáctiminutovka - 2:0. Druhá třetina začala ještě ve větším tempu jak ta první a po šesti minutách jsme již vedli 5:0. Těsně před koncem snížil Caletka a do poslední periody jsme si nachystali cenný čtyřgólový náskok. Závěrečná část patřila Uničovu. Ten hrozil střelami z dálky. Hrachovinovi ale udělala problém už jen jedna střela od Caletku, která naposledy upravila skóre a dala konečné razítko zápasu. Výhra 5:2