Naši junioři bojovali v Šumperku

Mrazivé sobotní ráno se oslabené mladé pušky z Mohelnice vydaly na 9. kolo 2. ligy juniorů do Šumperka. Nejdříve je čekal duel s domácím mužstvem. Již po příchodu na hrací plochu byl cítit chlad a nervozita z přicházejícího zápasu.

První třetinu se hra přelévala ze strany na stranu a do první přestávky jsme šli za nepříznivého stavu 2:3, na který jsme chtěli hned ze startu druhé třetiny odpovědět. Spousta spálených šancí, které doplnilo neproměněné trestné střílení našeho kapitána, znamenala pouhé vyrovnání stavu, který ukázal, že o vítězi utkání rozhodne poslední perioda. Tu jsme začali opět s míčkem na hokejkách, jenže po několika ztrátách na soupeřově polovině, a proměněných brejků domácích, se zápas překlopil na stranu soupeře, který si pak zbytek třetiny pohlídal a dotáhl výsledek do vítězného konce. Prohra 3:7.

Před startem druhého špílu přišla 40 minutová přestávka, kterou si hráči zpestřili exhibičním zápasem s družstvy ze Šumperka a Šternberka. Poté nastal čas zápasu a naši motivovaní hráči vyzvali tým z Uničova. První část zahajovací třetiny se nám povedla na výbornou. Dokázali jsme si vytvořit tříbrankový náskok, který se nám však nepodařilo udržet a do přestávky jsme si odnesli pouze jedno brankové vedení. Druhou třetinu zdobila nepřesnost našich sniperů a dva rychlé brejky Chuděje a Zedníka  znamenaly obrat v zápase na stranu Uničova. Ten však netrval dlouho a do druhé pauzy jsme si vzali vedení zpět. Nepřesnost a zbytečné vyloučení se s námi neslo až do konce zápasu, kde jsme opět ztratili vedení a na poslední chvíli Bizek zachránil alespoň bod. Škoda spálených šancí a vyloučení, která nás stáli zápas. Remíza 7:7.