Liga starších žáků v Uničově 31.10.2021

V neděli poslední říjnový den se tým starších žáků vypravil do nedalekého Uničova k dalším zápasům ligy starších žáků. Čekalo nás 4. kolo se Šternberkem a domácím Uničovem, navíc jsme dohrávali 3. kolo ještě s Prostějovem, které jsme neodehráli v řádném termínu, jelikož jsme byli v karanténě. Když jsme minulé herní kolo oba zápasy zbytečně ztratili, chtěli jsme si napravit reputaci a ukázat, že s námi musí se soubojem o čelo ostatní také počítat. Povedlo se nám to v Uničově?

FBC TOPGAL ŠTERNBERK 4:4 (1:1; 1:1; 2:2)

Do zápasu jsme vstupovali, že nesmíme zaváhat a chceme v klidu si dojít pro vítězství. V 5. minutě se prosadil A. Vytopil a vypadalo to, že odčiníme prohry v prvním kole a cíl bude hladce splněn. Mladí hráči Šternberka byli proti a v 9 minutě odpověděli. Zápas se sice občas hrál nahoru-dolů, ale byli jsme to právě my, kdo nejvíc tvořil hru. Snažili jsme se prolomit obranu postupným útokem a kombinací přes naše obránce a soupeř hrozil spíše z protiútoků.  V druhé třetině v čase 16:19 se, ale prosadil soupeř a najednou jsme prohrávali. Do konce třetiny jsme měli ještě spoustu možností na srovnání. To nakonec přišlo v čase 19:21, kdy J. Mekyska ukázal způsob, jak by to mohlo jít. V závěrečné třetině nám zase mladý tým ze Šternberka ukázal, že i oni chtějí brát 3 body a my znovu po chybě v obraně inkasovali. Minutu na to ze standardní situace T. Mikulička přesnou střelou z poloviny hřiště nekompromisně srovnával a dal nám naději, že stále můžeme vyhrát. Dvě minuty do konce utkání jsme, ale zase nepohlídali crossovou přihrávku a po obdržené brance si soupeř  vzal ještě time out. My jsme se nevzdali a půl minuty na to se nám podařilo odpovědět po kombinaci A. Vytopila a J. Vykydala a zbývalo nám ještě něco přes minutu zkusit vstřelit vítěznou branku a vyhrát. Ani time out a hra v šesti pár sekund před koncem nám štěstí nepřinesla a museli jsme se spokojit s remízou. Většinu zápasu jsme byli lepší, ale Šternberk nás vyškolil z produktivity. Ikdyž trošku hořký, ale první bod do tabulky bereme.

FBC ZŠ UNIČOV 4:10 (0:4; 2:3; 2:3)

Po jednozápasové pauze nás čekali domácí, věděli jsme, že půjde o mnohem těžší zápas a budou rozhodovat detaily ve hře. Hrálo se v rychlé tempu i se nám dařilo kombinovat, ale více jsme chybovali než v prvním zápase. Domácí se nás nezalekli a jen trestali naše chyby.  V první třetině zaslouženě odskočili na stav 0:4. Když jsme v úvodu druhé třetiny dvakrát inkasovali v naší přesilovce vypadalo to, že nás navštíví po dlouhé době nizozemský kamarád Debakel. V závěru druhé třetiny jsme se sebrali a dokázali snížit na 2:6, ale ještě minutu před koncem z brejkové situace jsme znovu dostali odpověď, že otočit takový zápas nebude lehké. V poslední třetině nám chybělo štěstí a brankář soupeře předváděl po celý zápas kvalitní zákroky. I v této třetině jsme prvně museli 2x inkasovat a na tabuli už svítil stav 2:9 a bylo jasné, že posledních 6 minut se bude spíše jenom dohrávat. Podařilo se nám dvěma brankami snížit na 4:9, ale 41 vteřin před koncem jsme dostali konečnou desátou branku. Byla to pro nás zasloužená facka a připomenutí, proč jsme v prvním kole oba zápasy prohráli.

SK K2 PROSTĚJOV 12:4 (4:1; 2:1; 6:2)

Po další jednozápasové pauze nás čekala dohrávka s Prostějovem. Cítili jsme, že by to konečně mohla být první výhra v sezoně. Nechtěli jsme nic ponechat náhodě, když jsme v prvním zápase nebyli tak úspěšní, jak by jsme chtěli. Začali jsme mnohem aktivněji , byli jsme klidnější na hokejce, v soubojích jsme byli většinou první a ukázali, že se nebojíme v soubojích použít i tělo. Už v čase 3:50 jsme se po střele K. Kuby ujali vedení, které v 8. minutě ten stejný hráč zvýšil o druhou branku. Osm sekund na to dokázal soupeř rychle snížit, ale po minutě a půl využíváme přesilovou převahu 5 na 4 a závěrem třetiny se podaří trefit šikovně nohu obránce Prostějova a vedeme 4:1. V prostřední třetině se nám podařilo o další branku odskočit a do poslední třetiny jsme vstupovali s klidem na duši, že by to konečně mohlo vyjít. Začali jsme pálit ostrými a přidali dalších 6 branek. První výhra v sezoně, na kterou jsme čekali 5 zápasů, skončila dvojciferným rozdílem. Po zápase bylo vidět na očích a gestech soupeře jejich nespokojenost s výsledkem, že oni byli tím lepším týmem, a že nám to v dalším kole vrátí, ale výsledek mluví jasně.
Závěrem první 4 body do tabulky, ale nemůžeme být spokojení, klidně jsme jich už v tuto chvíli mohli mít o 8 více. Povinné body s Prostějovem jsme získali, po zápase se Šternberkem můžeme být rádi i za bod, ale nemyslím si, že by nám byl soupeř celý zápas rovnocenným. Na Uničov jsme byli tentokrát malí páni. Musíme se z chyb poučit, začít využívat přednosti našeho systému při bránění a ne hrát takový chaos, jaký v začátku sezony předvádíme. Může nás těšit, že za ty roky se nám podařil progres v herních činnostech a už nepatříme k outsiderům soutěže.  V týmu máme spoustu šikovných hráčů, kteří svoje kvality předvádí na kempech talentované mládeže, nebo v zápasech za starší kategorii a věřím, že tento ročník může zrát jako víno. Chce to na sobě ještě více pracovat a zlepšovat svoje silné stránky, ale i pilovat nedostatky.