25_20220408_075542.jpg

Starší žáci v lize i přes velkou marodku poprvé stoprocentní

V sobotu se náš hlavní tým starších žáků vypravil do nedalekého Šumperka. Vlivem lyžařského kurzu na ZŠ Vodní, jsme toho v týdnu moc nenatrénovali a stále doufali, že nastoupíme poprvé v plné sestavě. Bohužel, po lyžáku kluci padali jako hrušky, a v improvizované sestavě jsme se vypravili společně bojovat.

SK K2 PROSTĚJOV 9:6 (1:2; 3:3; 5:1)

Hned ze startu jsme si vyzkoušeli oslabení, ve kterém se podařilo J. Skopalovi v úniku skórovat. Herní projev nebyl ideální a pomalu jediný šikovný hráč soupeře nám naše vedení v úvodní dvanáctiminutovce vzal. I Když jsme byli techničtější a snažili jsme se hrát více na míčku, soupeř naše chyby trestal. Naštěstí se nám podařilo odpovídat na obdržené branky a stav po dvou třetinách byl 4:5 pro Prostějov. Dalo by se říci, že i hra byla docela vyrovnaná, ale v našem výkonu byly značné mezery. Ve třetí třetině se nám začalo více dařit střelecky a soupeře jsme zlomili. V utkání jsme si výsledek kontrolovali a přidali pár zásahů za záda prostějovského brankáře. V závěru jsme si už se soupeřem pohráli za naší brankou jako kočka s myší a vyzkoušeli si držet míček. Soupeře jsme nepustili do vyložené šance, která by nás mohla stát body, a zaslouženě zápas vyhráli.

FBC PŘEROV 9:4 (4:1; 3:2; 2:1)

V dalším utkání nás čekal Přerov. Tým, který vyřadil naše mužské áčko z Play Up o postup. V klucích tedy byla veliká motivace vyhrát a aspoň nějak oplatit vyřazení. Úvod třetiny nebyl  na branky bohatý, ale akcí bylo mnoho a bylo jen otázkou času, kdy se nám podaří překonat brankáře. Během pěti minut se nám to podařilo dokonce čtyřikrát. V druhé třetině jsme v naší hře chtěli pokračovat a pomalými krůčky si dokráčet k úspěšnému víkendu.  Postupně jsme navyšovali rozdíl. Klíčovým hráčem tohoto utkání byl bezesporu Honza Vykydal, kterému se neskutečně dařilo a jako obránce si připsal hattrick, další tří gólový střelec byl také kanonýr Kryštof Kuba. 

Závěrem musím pochválit vynikající výkon Ondru Němečka a vlastně i celý tým, který chvílemi šlapal jak švýcarské hodinky. Neskutečné odhodlání nám přineslo plný počet bodů do tabulky.