26_20220408_081346.jpg

Starší žáci B doma sympatickým výkonem uhráli bod

Dvacátého března nás čekaly domácí zápasy s B týmy Olomouce a Uničova v nástavbě přeboru starších žáků. Tým složený převážně z mladších žáků se před domácími fanoušky popral s grácií a bojoval statečně.

FBC ZŠ UNIČOV B 2:3 (0:1; 0:0; 2:2)

V zápase jsme od první minuty hráli krásný florbal, a i když jsme první třetinu o branku prohráli, působili jsme lepším dojmem než soupeř. V druhé třetině jsme pokračovali stejným stylem a díky O. Němečkovi byl stav stále o jedinou branku. Do závěrečné části jsme šli s tím, že chceme zlepšit koncovku a být více nebezpeční před brankou soupeře. I když jsme v úvodu srovnali, tak nám soupeř odskočil a následně v našem oslabení jsme inkasovali po třetí. V závěru se nám podařilo snížit a byla škoda, že jsme další nepřidali. Škoda, v tomhle zápase by nám výhra slušela.

FBS OLOMOUC B 6:6 (2:3; 2:2; 2:1)

I když jsme v úvodu inkasovali, tak se nám podařilo dvakrát během chvíle odpovědět a vypadalo to na velmi vyrovnané a hezké utkání. Bohužel v 10 minutě jsme dostali další dvě branky a do prostřední třetiny jsme šli s jednogolovou ztrátou. Když jsme ve druhé třetině dostali dvě branky, bylo potřeba vnést do hry nový impuls. Proběhlo tedy střídání brankářů. Nutno podotknout, že D. Paprsek předváděl hezký výkon a jen jednomu gólu mohl zabránit. Do konce třetiny se nám podařilo odpovědět a snížit na jedinou branku. Když 6 minut před koncem nám olomoučtí utekli o dvě branky, tak by si na nás někdo stěží vsadil. Ale naši benjamínci D. Kuba a T. Berka byli proti a dokázali během chvíle ještě odpovědět. V posledních čtyřech minutách se nám už nepodařilo utkání otočit.

Závěrem musím pochválit kluky za předvedenou hru, kdy kluci bojovali. Moc se mi náš předvedený projev líbil. Jde vidět, že i přes blížící se konec sezony stále neplníme herní pokyny a chybí nám nějaká herní vyspělost. Kluci se zatím učí a doufám, že v dalších zápasech to bude lepší a lepší.