V sobotu se starší žáci vydali do Přerova

V sobotu 11.12. se vypravil náš elitní tým starších žáků do Přerova. Bohužel spousta omluvenek měla za následek to, že jsme nejeli v typické sestavě. Naštěstí máme spoustu šikovných hráčů, kteří dokáží zastoupit na hřišti.

FBC Přerov 1:11 (0:4; 1:2; 0:5)

Začátek se nám vůbec nepovedl a kolem druhé minuty jsme zažili klasický zkrat. Během 40 vteřin jsme inkasovali třikrát. V závěru třetiny Přerov vedl a v počátku druhé hned zvýšil na 5:0, došlo nám, že je to pro nás zlé. Ne, že by nás soupeř znatelně přehrával, ale všechny naše chyby nekompromisně trestal. Nesoustředěnost do zápasu znamenala, že jsme v Přerově tentokrát nechali body velmi lacino. Alex v 16. minutě ještě vykřesal naději o ne tak hrozivý výsledek. V závěrečné třetině jsme odešli hlavně v hlavách, což mělo za následek konečný debakl 1:11.

SK K2 Prostějov 6:4 (2:0; 2:1; 2:3)

První třetinu jsme byli aktivnějším týmem a výhra 2:0 značila, že si spravíme chuť po hořké porážce od domácích. Bohužel nás dál trápila produktivita. Herní kombinace dopředu většinou byly nepřesné, jinak bychom odskočili o více branek. Když soupeř v úvodu prostřední třetiny dokázal snížit, byli jsme lehce pod stresem. Přesilová hra sice branku nepřinesla, ale poslední akce v závěru přesilovky nakonec skončila v brance a my zase vedli o dvě branky. O toto dvoubrankové vedení jsme však po 4 minutách přišli, ale v poslední třetině jsme během šesti minut utekli na 6:2 a bylo více než jasné, že alespoň nějaké body z Přerova odvezeme. Odevzdaný soupeř sice ještě dokázal snížit, ale celý zápas jsme měli pod kontrolou oproti těm pánům ve žlutém na hřišti.