Starší žáci přebor v Jeseníku

Dne 24. října nás čekalo další kolo přeboru starších žáků tentokrát v Jeseníku. Po předchozí výhře 12:1 nad Lipníkem jsme chtěli ukázat, jakým florbalem se chceme prezentovat v dalších utkáních - aktivní hra na celém hřišti a kombinační florbal. Bohužel vlivem karantén se do Jeseníku vypravilo sedm neohrožených čelit soupeři z Droždína a rezervě Šumperka.

FBC Droždín 21:1 (8:0; 7:1; 6:0)

Při odchodu ze šatny jsme slyšeli od soupeře: "Jsou jenom v šesti, ty musíme uběhat." Nečekali, ale že z Mohelnice se vypravilo pomalu to nejlepší, co se v naší rezervě objevit mohlo. Kluci byli dobře kondičně a takticky poučeni, že každý míček musí držet na hokejce a odevzdat do soupeřovi brány. Každé zpětné vybojování míčku a aktivní bránění by nás mohlo stát v součtu mnoho sil. Kluci pokyny plnili znamenitě dokonce i při kombinační hře si dokázali chvíli odpočinout, a tak vznikaly situace, kdy se hráči ptali mezi sebou, jestli někdo nemůže a chce jít střídat. Byli jsme všude rychleji, spousta vyhraných soubojů a přesných střel znamenalo, že jsme kluky z Droždína pomalu k ničemu nepustili. Jediný kdo nezískal v zápase žádný kanadský bod byl náš brankář. Ondru to samozřejmě nemusí mrzet, jelikož předvedl několik krásných zákroků.

Asper Šumperk B 8:6 (1:1; 3:1; 4:4)

Po pomalu tří hodinové pauze, kdy jsme stihli i týmový oběd v nedaleké restauraci, jsme věděli, že nás čeká těžší oříšek. Začali jsme stejným stylem jako v prvním zápase. Bohužel nás v čase 2:49 neposlechl míček a tuto chybu dokázal soupeř potrestat. Během 40 vteřin D. Karafiát našel v obraně T. Mikuličku a dokázali jsme rychle odpovědět. Šumperk měl v obraně urostlé dívky, s kterými jsme si nedokázali poradit, a tak první třetina nabídla sice hodně zdařilých akcí na obou stranách, ale ani jedna už neskončila brankou. V druhé třetině  jsme až v čase 19:22 našli úspěšný recept na obranu s brankářem a díky střele Gagy (K. Kuba) jsme se ujali vedení, které po minutě a půl ještě navýšil J. Skopal. Do konce třetiny se podařilo oběma týmům skórovat a tak stav před závěrečnou třetinou byl 4:2 pro nás. V poslední třetině jsme čekali, že by se naše motory mohly zastavit a chtěli jsme náskok hlavně neztratit. Ke koncentraci nám moc nepomohlo, že během první minuty dokázal Šumperk dát kontaktní branku. Na to naštěstí odpověděl Gaga během 20 vteřin a následně za necelé dvě minuty zkompletoval hattrick a na tabuli svítil stav 6:3. Kšiltovky se bohužel na hřišti neobjevily, ale vytvořili jsme si v hlavách psychický klid a zápas jsme chtěli s radostí dohrát a náskok na soupeře ještě zvyšovat. V poslední minutě se podařilo ještě Šumperku využít naší nekoncentrace a snížit výsledek na 8:6. Závěr jsme z větší části odehráli na míčku a nechtěli si zkazit tak povedený den, s kterým asi málokdo při odjezdu počítal.

Závěrem bych chtěl sklonit velkou poklonu před tím, co na hřišti kluci předvedli. Z úst ostatních trenérů, rozhodčích nebo lidí v hledišti byla slyšet jenom samá pochvala. Tým složený jen z ročníku 2008 a 2009 vypadal, že jede na raketový pohon, který se nemůže snad nikdy vybít. I proti hráčům, nebo hráčkám ročníku 2007 jsme ukázali, že věk a výšková převaha není vše. Na tenhle úspěšný výlet do Jeseníku budeme všichni ještě dlouho vzpomínat. Nesmíme usnout na vavřínech a dál na sobě pracovat, ať jsme ještě lepší. Kluci klobouček a díky.